Rize Milletvekili Adayı Tahsin Ocaklı: ‘Bizim İktidarımızda Çaykur İşçileri 12 Ay Çalışacak

52

14 Mayıs’ta yapılacak 28.dönem milletvekili seçimleri öncesinde Millet ittifakı adayları Saadet Partisi iftarında buluştu. İftar yemeğine ittifak partilerinin adayları da katıldı.

 

İftar Programında Millet ittifakı paydaşları ile bir araya gelen Rize Milletvekili Adayı Tahsin Ocaklı”Çok sorun var Rizeli 25 yıla yakındır Sayın Cumhurbaşkanına hemşehricilik aidiyeti ve duygusuyla bu yıllarda çok uzun dönemdir üçer Milletvekilliği vermek suretiyle verilebilecek en yüksek desteği vermiş vatandaş olarak görevini yapmıştır. Ancak görev süresi içerisinde Rize’nin seçmeninin yaşayanlarının hiçbir sorunu neredeyse doğru çözülmediği gibi sorunlar tam tersine büyümüş mutfaklarda yangınlar artmış çay üreticisinin çalışanların Çaykur’un buranın geçim kaynağı olan Çaykur’un özellikle sorunları büyüyerek devam etmiştir.” diye konuştu.

MEVSİMLİK ÇALIŞAN ÇAYKUR İŞÇİLERİ BİZİM İKTİDARIMIZDA 12 AY ÇALIŞACAK
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçilere verdiği sözü hatıladan Rize Milletvekili adayı Ocaklı: ” Daha yakın tarihte AK Parti il başkanımızın söylediği bir cümle var hatırlatalım. Çaykur’un çalışanlarının çalışma sürelerini 6 aydan 8 ay gibi bir süreye çıkarma ile ilgili bir Müjde verdi. Şimdi ben buradan diyorum ki bizim taahhüdüğümüz bizim genel başkanımızın ve millet ittifakının taahhüdü şu Biz Çaykur’un çalışanlarına öyle iki ay fazladan çalışma hakkı falan değil 12 ay çalışma hakkı vereceğiz arkadaşlar 12 Ay hemde tüm özlük hakları ile birlikte.

“Çay üreticileri için çiftçilerimiz için turizmle ilgili çalışanlarımız için öğretmenlerimiz için emeklilerimiz için ittifakımızın hazırladığı ve kamuoyunu sunduğu içinde çözümlemelerin de yer aldığı inanılmaz bir fırsat tablosu karşımızda. Ben rizelinin bunu göreceğini biliyorum hiçbir şüphem yoktur. Rize’nin bu talihini Bizler değiştireceğiz ben Muhammed Arkadaşımı da Köksel Arkadaşımı da yol arkadaşlarımın hepsini ya da sizin belirlediğiniz başka arkadaşlarımızı da meclise taşıyana kadar sonsuza kadar bu mücadele sürer diyorum iktidarı devir alacağız arkadaşlar ve bu ülkeyi hem birlikte yöneteceğiz birlikte bunun müjdesini de vereceğiz”