Rize’de Millet İttifakı Aday Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti: “Birleşe Birleşe Kazanacağız”

53

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katılımıyla Rize’de düzenlenen Millet İttifakı Aday Tanıtım Toplantısı, binlerce vatandaşın yoğun ilgisiyle gerçekleşti. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, Rize Millet İttifakı’nın milletvekili adayları Tahsin Ocaklı, Köksal Toptan ve Muhammet Yılmaz tanıtıldı.

Toplantıya katılan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla sıkça “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganını attılar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da toplantıda bir konuşma yaptı ve şunları ifade etti: “Bizi yıllarca ayrıştırmaya çalıştılar, doğuştan gelen bazı özelliklerimizden dolayı ya da çok doğal bazı farklılıklarımızdan dolayı. Uzun zaman başarılı oldular ama günün sonunda altı farklı siyasi gelenekten gelen partiler bir araya geldiğinde tarihi başarıların altına imza atıldı.”

Salıcı, altı siyasi partinin bir araya gelerek Türkiye’nin geleceğini kucaklayacak, çok daha büyük siyasi başarıların altına imza atmaya namzet bir ittifak kurulduğunu belirtti. Bu toplantıyla birlikte Rize’deki Millet İttifakı’nın seçim çalışmaları hız kazanması ve birlikte hareket etme gücüne vurgu yapılması bekleniyor.